Warszawa, ul. Wolska 84/86

Blog meblowy

05.05.2019

Oświetlenie mebli- wyznacznik luksusu i wygody

O tym, jak ważne jest oświetlenie nie musimy nikomu specjalnie tłumaczyć, światło towarzyszy ludzkości od lat. Jednak na przestrzeni lat było wciąż udoskonalane a od czasów wynalezienia przez Edisona światła elektrycznego- pojawiło się mnóstwo jego zastosowań. Spełnia określone funkcje ale najciekawsze jest jednak to, że w pewnych obiektach, oraz urządzeniach jest już na stałe jak: w sprzętach gospodarstwa domowego jest ono wręcz standardowym podstawowym elementem, tak w meblach, które nas otaczają bezpośrednio jest to wyposażenie dodatkowe, raczej luksusowe. Rynek meblarski mniej przywiązuje uwagi do oświetlenia w meblach a bardziej skupia się na designie. Niemniej jednak oświetlenie i design tworzą integralną jedność, cechy coraz częściej poszukiwane wśród meblujących mieszkania.

Światło nadaje meblom niepowtarzalny zmysłowy charakter.

Dzięki temu wnętrza nabierają klimatu. Nocą tworzy iluminacje, eksponując pojedyncze elementy jak i zarówno nadając nastroju ale także podkreśla harmonię wnętrza. Jest niezastąpionym elementem wzorniczym, choć nie jest jedynie związany z wrażeniami wzrokowymi ale ma zarówno charakter funkcjonalny. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom przy zastosowaniu pilotów, sterujacych czujników ruchu tworzą „inteligentne rozwiązania”,  a dzięki temu ułatwiają życie mieszkańców.

Oddziałuje na estetykę i charakter wnętrza.

Dzięki postępującej technologii mamy możliwość wyboru techniki podświetlania a także i z szerokiej palety  różnego rodzaju źródeł światła. Stosując odpowiednie oprawy oraz barwę światła możemy stworzyć wyjątkowa atmosferę. W obecnych czasach jednym z rodzajów oświetlenia, które ma szerokie zastosowanie nie tylko we wnętrzach ale i w meblach jest oświetlenie LED.  Unikalne wzornictwo daje dość duże pole do wykorzystania go w innowacyjny sposób.

Meblom nie wystarcza już oświetlenie z zewnętrznych źródeł. Pojawiają się nietuzinkowe rozwiązania podświetlanych wnętrz, tak jak w meblach pokojowych tak samo w meblach kuchennych. Szuflady coraz częściej rozświetlają się zaraz po ich wysunięciu a wnętrza szafek wraz z otwarciem frontów.  Naszą specjalizacją jest podświetlanie mebli kuchennych. Standardem wśród producentów mebli kuchennych na wymiar stało się  oświetlenie podszafkowe także zwane nadblatowym a każde inne jest już z rzadziej stosowane.

Zamawiając meble w SLS będziesz mógł wyposażyć je w oświetlenie szuflad wraz z powolnym ich rozświetlaniem a także te zespolone z mechanizmami zastosowanymi do otwierania szafek górnych. Takim przykładem w naszych meblach jest oświetlenie LIGHT LIFT – Zintegrowane z mechanizmem Aventos firmy Blum do podnoszenia frontów górnych.  Nasze meble są jedyne na rynku meblarskim, które wykorzystują ten rodzaj podświetlenia. Tworzy to dodatkowy atut dla wszystkich kupujących i zamawiających meble a dzięki temu mogą szczycić się unikalnym i oryginalnym wykończeniem mebli.

 

Przy produkcji mebli na wymiar, wykorzystujemy nie tylko najwyższą jakość materiałów, mechanizmów ale także stosujemy najwyższej jakości podzespoły elektryczne. Dzięki posiadanym uprawnieniom, nadzorujemy prace remontowe, podczas których przygotowywana jest odpowiednia instalacja elektryczna, wyznaczamy miejsca z zasilaniem prądu, tak aby wykonanie było z troską o bezpieczeństwo użytkowników: sprawnie, profesjonalnie i rzetelnie. Każdy mebel sygnowany nasza marką SLS Meble, jest wyposażony w oświetlenie. Możemy poszczycić się tym, że meble naszej marki mają miano mebli luksusowych.

Odpowiednio dobrane oświetlenie potrafi nie tylko uzupełnić, lecz także wzbogacić aranżację pomieszczeń o niepowtarzalny urok i wyjątkową atmosferę. Ważna jest jego właściwa intensywność oraz kolor.

Czytaj także:

29.09.2023 10 zalet wykonywania mebli na wymiar z SLS Meble 17.07.2023 Kuchnia w stylu glamour 14.06.2023 Kuchnia w stylu loftowym