Warszawa, ul. Wolska 84/86

Blog meblowy

13.06.2023

Kuchnia w stylu skandynawskim

Urządzając przestrzeń do gotowania w domu, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej funkcjonalność, ale też uwzględnić walory wizualnie. Współczesne trendy wystroju są na tyle zróżnicowane, że można bez trudu wybrać idealne rozwiązanie, jak kuchnia w stylu skandynawskim. Jakimi cechami charakteryzuje się ten sposób aranżacji pomieszczeń i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Wybór kuchni w stylu skandynawskim

Najważniejszym wyróżnikiem tego trendu jest kolorystyka – powinna być jasna, stonowana, z dominacją bieli, szarości i elementami w odcieniu naturalnego drewna. Dotyczy to zarówno ścian i podłóg, jak i mebli, a nawet sprzętów AGD. W kuchni w stylu skandynawskim trzeba też zadbać o odpowiednie oświetlenie. W tej kwestii najlepszym wyborem są lampy punktowe nad blatami, które zapewnią dobry poziom jasności, a przy tym nie zaburzą wystroju. Równie dobrze sprawdzą się proste modele wiszące.

Najważniejsze cechy takiej przestrzeni do gotowania to minimalizm wystroju i jasna kolorystyka, często z elementami naturalnego drewna. Aby dodać pomieszczeniu industrialny akcent, można też zdecydować się na dodatek cegieł na ścianie. Elementy dekoracyjne to zazwyczaj chlebaki, przyprawniki, półki z przyborami i inne przedmioty, które są nie tylko ozdobne, ale też funkcjonalne. W kuchni w stylu skandynawskim rezygnuje się z wyrazistego wzornictwa i jaskrawych kolorów, przestrzeń jest stonowana i przytulna.

Estetyczna i funkcjonalna kuchnia – styl skandynawski

W zależności od osobistych preferencji można zdecydować się na konkretną interpretację tego trendu. Wariant klasyczny kuchni w stylu skandynawskim uwzględnia wyposażenie z metalowymi uchwytami, obecność drewna, a często również cegieł, nieco cieplejszą kolorystykę i bardziej przytulny charakter wystroju. Z kolei nowoczesna aranżacja wyróżnia się przede wszystkim wyborem mebli z połyskiem, często bez widocznych uchwytów i minimalizmem elementów ozdobnych. Jak widać, wybór kuchni w stylu skandynawskim stwarza liczne możliwości aranżacyjne. Dzięki temu można urządzić przestrzeń, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale też zachwycająca pięknym wystrojem i przytulnym charakterem.

Czytaj także:

29.09.2023 10 zalet wykonywania mebli na wymiar z SLS Meble 17.07.2023 Kuchnia w stylu glamour 14.06.2023 Kuchnia w stylu loftowym