Warszawa, ul. Wolska 84/86

Blog meblowy

15.06.2022

Organizacja szafek kuchennych wewnątrz – jakie rozwiązania są najbardziej funkcjonalne?

Odpowiedni dobór elementów wyposażenia jest istotny, aby gotowanie lub pieczenie sprawnie przebiegało. Ważnym zagadnieniem jest zatem organizacja szafek kuchennych wewnątrz. Co warto więc wziąć pod uwagę? Jakie rozwiązania cechują się najwyższym poziomem funkcjonalności? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w artykule.

Szuflady płytkie, głębokie, wewnętrzne i cokołowe

Niezależnie od wybranego rodzaju szuflady bardzo ułatwiają organizację szafek kuchennych. Zapewniają łatwy dostęp do zawartości często bez konieczności kucania – wystarczy je wysunąć, a wszystko znajdzie się w zasięgu ręki. Rozwiązanie to sprawdzi się też dla osób mających trudności z poruszaniem się np. ze względu na wiek.

Do szuflad można dobrać organizery, które znacznie ułatwią porządkowanie zawartości. Aby uniknąć przesuwania się przedmiotów wewnątrz warto zakupić maty antypoślizgowe. Ich dodatkową funkcją jest zabezpieczanie przed wilgocią z niedokładnie wysuszonych naczyń.

Space tower i systemy podblatowe

Wartym uwagi rozwiązaniem są również zabudowy z szufladami i szafkami. Space tower to funkcjonalny element wyposażenia, który umożliwia bardzo wygodne przechowywanie artykułów wewnątrz. Wielkość można dostosować do metrażu kuchni i swoich potrzeb, aby organizacja była jeszcze bardziej komfortowa.

Systemy podblatowe Cargo wąskie umożliwiają z kolei łatwy dostęp do produktów w butelkach, słoiczkach i nie tylko. Sprawdzą się też do wygodnego przechowywania ściereczek oraz innych niedużych przedmiotów.

Szuflada pod zlewem

Funkcjonalnym rozwiązaniem jest także umieszczenie w kuchennych szafkach młynka do odpadów, sortownika oraz filtra do wody. Wszystkie te elementy mogą być zainstalowane pod zlewem, dzięki czemu przestrzeń nie straci walorów estetycznych.

Odpowiednia organizacja szafek wewnątrz sprawi, że czynności wykonywane w kuchni będą przebiegać sprawnie i wygodnie. Warto więc zdecydować się na najbardziej funkcjonalne rozwiązania, takie jak szuflady, zabudowy oraz inne nowoczesne elementy wyposażenia.

Czytaj także:

29.09.2023 10 zalet wykonywania mebli na wymiar z SLS Meble 17.07.2023 Kuchnia w stylu glamour 14.06.2023 Kuchnia w stylu loftowym