Warszawa, ul. Wolska 84/86

Blog meblowy

15.10.2021

Kuchenne panele ścienne: panele nad blat w kuchni

Kuchenny blat jest bardzo ważnym miejscem, w którym przygotowywane są posiłki. Powinien odznaczać się nie tylko funkcjonalnością, ale oprócz tego również znakomitym designem. Tak samo ważna jest przestrzeń bezpośrednio nad blatem, do której wykończenia potrzeba materiałów o szczególnych cechach. Nie wszystkie bowiem produkty, które znakomicie się prezentują nadają się do użytkowania w tego typu miejscu. Powinny być to materiały wodoodporne, wytrzymałe na wysoką temperaturę oraz niezbyt chłonne, co zabezpieczy powierzchnię przed plamami tłuszczu czy soku.

Panele ścienne ze szkła

Jedną z propozycji, która cieszy się sporym zainteresowaniem wśród klientów są panele ścienne wykonane ze szkła. Odznaczają się znakomitymi parametrami technicznymi i bardzo efektownym wyglądem, co pozwala na całkowite odmienienie swojej kuchni. Akcesoria tego typu mają budowę warstwową. Na szkle umieszczona jest grafika, która w dalszej kolejności zabezpieczana jest trzema warstwami laminatu. Panele ścienne do kuchni są dostępne w standardowych wymiarach, jednak na specjalne życzenie zamawiającego mogą zostać docięte na oczekiwaną długość oraz szerokość. Powoduje to, że każdy z klientów znajdzie najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swoich potrzeb.

Panele ścienne z PCV

Niezwykle efektownie prezentują się wytłaczane panele ścienne wykonane z PCV. Na ich powierzchni mogą zostać odwzorowane różne kształty i kolory, co pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów. Specjalnie opracowana gramatura umożliwia stworzenie imitacji cegieł, mozaiki czy też kamyków. Powoduje to, że ściana może w idealny sposób współgrać z szafkami czy też blatem kuchennym. Nieograniczone wręcz bogactwo wzorów i kolorów sprawia, że do każdej przestrzeni mogą zostać opracowane najodpowiedniejsze rozwiązania.

Inne przykłady materiałów, które mogą być z powodzeniem użytkowane w kuchni to między innymi drewno, sklejka oraz kamień. Tak szeroka propozycja powoduje, że każdy z klientów będzie usatysfakcjonowany z osiągniętego rezultatu w swojej kuchni.

Czytaj także:

29.09.2023 10 zalet wykonywania mebli na wymiar z SLS Meble 17.07.2023 Kuchnia w stylu glamour 14.06.2023 Kuchnia w stylu loftowym