Warszawa, ul. Wolska 84/86

Blog meblowy

26.05.2021

Kitchen shelfie, czyli moda na stylowe półki w kuchni

W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszy się trend o nazwie “kitchen shelfie”. To prąd, który w świecie wnętrzarskim jest znany już od kilku lat, jednak prawdziwą popularność zyskuje właśnie w tym okresie. Nazwa tego stylu pochodzi z języka angielskiego, a w dosłownym tłumaczeniu oznacza “zdjęcie półki”. Jest to doskonały sposób na zaprezentowanie swojej kulinarnej pasji, a także gustu wnętrzarskiego. Zazwyczaj zdjęcia te ukazują półkę, na której znajdują się różnego rodzaju przyprawy, zioła czy też naczynia.

Skąd tak duże zainteresowanie stylem?

Kitchen shelfie cieszy się rosnącą popularnością przede wszystkim ze względu na swą niepowtarzalność oraz unikatowość. Każda półka jest inna, każda spełnia odmienne zadania, jak również na każdej półce znajdują się inne przedmioty. Kitchen selfie to nic innego, jak zdjęcie półki kuchennej oraz umieszczenie go w mediach społecznościowych. Dzięki temu istnieje możliwość nie tylko podzielenia się ze światem swoją kulinarną pasją, ale także zainspirowania ludzi z drugiego końca świata do urządzenia kuchni w bardzo podobnym stylu.

Jakie są trendy?

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach stopniowo wracamy do stylów, jakie były bardzo popularne jeszcze kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat temu. Obecnie często spotykane półki to te z otwartą górą oraz zabudowanym dołem, pozbawione jakichkolwiek przybrań czy zdobień. Można więc odnieść wrażenie, że znów wracamy do czasów, gdzie przodowała prostota oraz estetyka. Kitchen selfie to doskonały sposób na danie różnego rodzaju przedmiotom drugiego życia. Stary młynek do kawy czy też porcelanowy zestaw po dziadkach – jest wiele przedmiotów, które w naszych domach są nieużywane od lat, a które warto wyjąć z kartonu i w sposób estetyczny zaprezentować.

To, na co warto zwrócić uwagę to przede wszystkim odpowiednio dobrana kolorystyka przedmiotów, symetria, właściwe oświetlenie, a co niezwykle istotne – umiar. Najlepsze zdjęcia to takie, które nie są przepełnione różnego rodzaju akcesoriami kuchennymi, gdyż może to zaburzać całą estetykę.

Czytaj także:

29.09.2023 10 zalet wykonywania mebli na wymiar z SLS Meble 17.07.2023 Kuchnia w stylu glamour 14.06.2023 Kuchnia w stylu loftowym